Reklama

Farewell, miss Iza

Farewell, miss Iza

27.02.2006
Czyta się kilka minut
Boksuje co najmniej dwa razy dziennie. Po piątej rano, gdy wstaje, i tuż przed dziesiątą, gdy kładzie się spać. Bo choć Andrzej Lepper nie jest już tym samym człowiekiem co kiedyś, to nawyki zostają. Nie tylko treningowe zresztą.
(fot. P. Krzakiewicz/visavis.pl)
K

Kiedy dwa tygodnie temu podczas jednodniowego kryzysu politycznego Andrzej Lepper i Roman Giertych obiecywali braciom Kaczyńskim ślepe posłuszeństwo oraz przyrzekali, że nie chcą żadnych stanowisk, obaj grali o co innego. Paradoksalnie w lepszej sytuacji był Giertych. Paradoksalnie, bo choć w nowym Sejmie to jego partii, a nie Samoobrony pewnie by zabrakło, ale 35-letni Giertych miałby jeszcze wiele lat na to, by się odkuć. Po wyborach odchudzona Samoobrona znów zasiadłaby w poselskich ławach, lecz dla 52-letniego Leppera mogłoby to oznaczać osobistą klęskę. Bo właśnie ten układ daje mu największe szanse na ostateczne przełamanie izolacji.

Dla kobiet i Leppera

Niełatwo znaleźć tych, którzy są z nim po imieniu. Jedyną taką osobą w klubie Samoobrony pozostaje wieloletni współpracownik Stanisław Łyżwiński. Nawet nieodłączny...

18208

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]