Reklama

Ładowanie...

Lewica i biskupi wspólnie w jednej sprawie

Lewica i biskupi wspólnie w jednej sprawie

23.05.2022
Czyta się kilka minut
Z

Zakazu promocji alkoholu oraz jego sprzedaży na stacjach benzynowych chcą posłowie Partii Razem. Gorąco popiera ich w tym episkopat.

„Majówka – okres, kiedy piwo kupisz taniej niż chleb” – napisała na Twitterze Paulina Matysiak, posłanka Partii Razem, zapowiadając projekt ustawy, która zakazałaby m.in. sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych.

„Pani poseł Matysiak powtórzyła postulat ciągle na nowo zgłaszany przez Kościół” – skomentował z uznaniem inicjatywę ks. prałat Marek Dziewiecki, członek Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. A przy okazji przypomniał, że z identycznym pomysłem Kościół wychodzi od 2014 r. Jak dotąd bezskutecznie. Jesienią 2020 r. rząd zaprezentował wprawdzie opinii publicznej pomysł ograniczenia sprzedaży alkoholu po godz. 19 (zakazem miały być objęte także całodobowe stacje benzynowe), ale po kilku miesiącach wycofał się z tego projektu.

Alkoholu na stacjach nie można kupić m.in. w krajach skandynawskich i w Portugalii. We Włoszech zakaz dotyczy placówek przy autostradach. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Historyk starożytności, który od badań nad dziejami społeczno–gospodarczymi miast południa Italii przeszedł do studiów nad mechanizmami globalizacji. Interesuje się zwłaszcza relacjami...

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]