Reklama

Lewiatan z ojczyzny

Lewiatan z ojczyzny

26.08.2013
Czyta się kilka minut
Teraz, o 7.30 rano, to nawet trudno zgadnąć, w jakim jesteś kraju. Śpiewają ptaki, szeleszczą zraszacze na trawnikach, od cieni rzucanych przez drzewa i krzewy ciągnie rozkosznym chłodem.
S

Słońce bardziej pieści niż pali. Samotni, pojedynczy biegacze bezszelestnie przemierzają chodnik. Aut prawie nie ma. Jak utopia miejskiego poranka to wygląda. Chciałoby się nawet te rozrzedzone spaliny wciągnąć do płuc. Tak jest pięknie. Jak na monecie, manecie albo mehofferze. Klomby, kwiaty, rododendrony. Światło przesiane przez powietrze i listowie. Tu i ówdzie tabliczki: „Prosimy nie dokarmiać dzików”. Bo przecież i zwierzęta muszą mieć udział w tej rajskiej rzeczywistości, gdzie łagodna cywilizacja harmonijnie zmierza w stronę natury i odwrotnie. Za chwilę zapachnie kawa, bo zaraz obok jest „Mount Blanc Top Belgian Chocolates”. W oddali, za wydmami, słychać regularny i przedwieczny odgłos fal niczym tykanie zegara wieczności.
Nie napiszę, gdzie tak jest, ponieważ przebywam tu tylko dwa dni, reklama – nawet reklama raju w „Tygodniku Powszechnym” – jest zakazana, w dodatku...

4723

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]