Reklama

Klucze Królestwa

Klucze Królestwa

07.06.2011
Czyta się kilka minut
Podobno jeżeli ktoś wątpi w siebie, w Lednicy znajdzie wiarę i energię na cały rok.
Lednica, 4 czerwca 2011 r. / for. Waldemar Wylegalski
U

Upał. Słońce praży z bezchmurnego nieba, więc w Imiołkach kto żyw chowa się w domu lub ciągnie nad jezioro, gdzie letnicy właśnie rozpalają grille przed przyczepami campingowymi. Sceneria jak w uzdrowisku: po leśnym deptaku spacerują eleganckie panie w szpilkach i lekko przykurzone nastolatki w szortach. Tych ostatnich przybywa z każdą minutą.

- Przepraszam - moje auto zatrzymuje harcerz w odblaskowej kamizelce - dalej nie można wjechać bez przepustki. Proszę iść dalej pieszo, to tylko trzy kilometry.

Prawie jak Woodstock

Kolorowy tłum. Śpiewy, okrzyki, coraz więcej osób siedzi na poboczu, niektórzy śpią, pod drzewami całują się pary. Atmosfera jak na festiwalu rockowym. Zbliża się grupa kilku brodatych zakonników w brunatnych habitach z różańcami przy pasku, a obok nastolatka w króciutkich spodenkach i ...

7733

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]