Reklama

Last minute

Last minute

01.07.2008
Czyta się kilka minut
Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że w naszym kraju przemieszczanie się znajduje się w zaniku, zaniku dynamicznie przyspieszonym.
B

Być może w dobie nieubłaganie zbliżającego się Peak Oil, czyli krachu "świata-jakim-go-znamy", zjawisko to uczyni z naszej zapleśniałej infrastrukturalnie Ojczyzny prawdziwą awangardę. Nie mamy autostrad, obwodnic, ulice są kompletnie nieprzejezdne - nie mamy nic, czego moglibyśmy żałować, gdy nadejdzie kres ropy. Te właśnie, pocieszające na dłuższą metę dywagacje stają się dla mnie medytacyjną konsolacją, towarzyszącą podziwianiu martwej natury pt. "Widok bocznicy w Kędzierzynie-Koźlu". Tytuł jest zresztą dość dowolny, uzależniony od trasy pełnej nieprzewidzianych przystanków, krajobraz dojmująco podobny w stylu "art bruit", zmysłowo podkreślany przez stały element w postaci zasyfiałej ramy okna ? la PKP, znakomicie komponującej się z ponurymi myślami uwięzionych w przedziale pasażerów, którzy mieli to nieszczęście, że "dosiedli w Koninie", "dosiedli w Kutnie" czy też po...

4713

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]