Reklama

Kwestia języka

15.04.2013
Czyta się kilka minut
Przy wszystkich sporach o polski Kościół ważne jest, że jeszcze siebie nawzajem dostrzegamy i próbujemy do siebie mówić – choć to wciąż zbyt mało.
K

Kiedy staniemy bliżej siebie, a może i zasiądziemy przy jednym stole, stanie przed nami kwestia, o którą już dzisiaj się potykamy, kwestia języka. Jak mówić, żeby nie tylko rozmawiać, lecz aby się dogadać?
PRZYKŁAD ZŁY
Na zasadzie wprawki zajmijmy się listem otwartym, znalezionym ­w internecie:
„Oświadczenie Zjazdu Polskiego Towarzystwa Obrońców Praw Zagrożonych w sprawie Telewizji Trwam.
Członkowie PTOPZ zgromadzeni w Warszawie na 50. zjeździe po raz kolejny oprotestowują prośbę fundacji »Lux Veritatis« do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przyznanie Telewizji Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie. Oczekują tego tysiące członków naszego Towarzystwa w imię wolności słowa w przekazie medialnym. Stosowne wnioski w tej sprawie przesłane zostały przez sygnatariuszy na ręce Przewodniczącego KRRiT. Oczekuje tego szeroka rzesza naszego...

11628

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]