Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Kuku na muniu

Kuku na muniu

10.01.2012
Czyta się kilka minut
Najprawdopodobniej nie ostał się ani jeden element prawicowego etosu, na którym można by się dziś oprzeć, a który mógłby posłużyć do serio rozmowy - rozmowy osobnika z centrum z osobnikiem prawicowym.
P

Politycznie i światopoglądowo prawica jest zdziecinniała już do cna. Tydzień w tydzień ludzie prawicy rozśmieszają swych przeciwników, zarówno swymi teoriami, jak i praktykami. W każdej sprawie mają do napisania tak wiele, że zasadne staje się pytanie, skąd u nich tyle zapału, ich umiłowania do pisania właśnie i dlaczego nikt ich nie hamuje. Wręcz odwrotnie: ktoś ich zachęca i napędza.

Sprawa bodaj najświeższa to analiza - nie pierwsza zresztą - akcji Jerzego Owsiaka. Od lat po Bożym Narodzeniu powstaje trochę tekstów, które mają odsłonić nieco tajemnic skrywających charakter tego nader energicznego człowieka. W tym roku udało się odkryć i ujawnić tzw. "nowe fakty", prawdopodobnie nieznane dotychczas opinii publicznej. Okazało się właśnie, że jego ojciec był ateistą i milicjantem. Informację o etacie starego Owsiaka podano na portalu wPolityce w tonie...

2297

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]