Reklama

Kuku na muniu

Kuku na muniu

10.01.2012
Czyta się kilka minut
Najprawdopodobniej nie ostał się ani jeden element prawicowego etosu, na którym można by się dziś oprzeć, a który mógłby posłużyć do serio rozmowy - rozmowy osobnika z centrum z osobnikiem prawicowym.
P

Politycznie i światopoglądowo prawica jest zdziecinniała już do cna. Tydzień w tydzień ludzie prawicy rozśmieszają swych przeciwników, zarówno swymi teoriami, jak i praktykami. W każdej sprawie mają do napisania tak wiele, że zasadne staje się pytanie, skąd u nich tyle zapału, ich umiłowania do pisania właśnie i dlaczego nikt ich nie hamuje. Wręcz odwrotnie: ktoś ich zachęca i napędza.

Sprawa bodaj najświeższa to analiza - nie pierwsza zresztą - akcji Jerzego Owsiaka. Od lat po Bożym Narodzeniu powstaje trochę tekstów, które mają odsłonić nieco tajemnic skrywających charakter tego nader energicznego człowieka. W tym roku udało się odkryć i ujawnić tzw. "nowe fakty", prawdopodobnie nieznane dotychczas opinii publicznej. Okazało się właśnie, że jego ojciec był ateistą i milicjantem. Informację o etacie starego Owsiaka podano na portalu wPolityce w tonie...

2297

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]