Reklama

Siatkarskie kuku na muniu

Siatkarskie kuku na muniu

04.12.2006
Czyta się kilka minut
Siatkówka w swych różnych ekspresjach - śmierć, zmartwychwstanie, histeria, radość, rytuał - zdaje się tą dyscypliną zespołową, która jest najbliżej życia w jego najbardziej oczyszczonej, filozoficznej postaci.
Lech Wałęsa, wakacje 1986 r.
T

Tego, co stało się we wtorek rano, pojąć łatwo nie jest. Sprawozdania z meczu z Rosją, upojone ostatecznym rezultatem, nie dość chyba mocno zdołały rzecz wypowiedzieć. Bo nie dość było stwierdzić, że przez dwa pierwsze sety drużyna polska grała źle, katastrofalnie, czy nawet to, że została kompletnie zdemolowana. Doszło do czegoś - w naszej recepcji - jeszcze gorszego, próby zbiorowego samobójstwa, która nas patrzących odsyłała w takie analogie dziejowe, że strach je było wymawiać. W języku sportowym łatwiej to było wyrazić: przewagi, jaką Rosja miała nad Polską w dwóch pierwszych setach, w trakcie tych mistrzostw nie osiągnęła żadna drużyna, przynajmniej w spotkaniach pierwszej dziesiątki. Po siedmiu meczach bez straty seta nasza szóstka przeniosła się w jakąś inną rzeczywistość, teatr manekinów. Naród kibiców mówił powszechnie o znanej powtórce, okrutnym déj? vu; spod...

16466

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]