Reklama

Ładowanie...

Kraj misyjny

22.09.2014
Czyta się kilka minut
Polacy wciąż chodzą do kościoła. A jednak i księża, i badacze alarmują: mamy kryzys relacji z Bogiem. Potrzebujemy misjonarzy.
Ś

Środa wieczór. Jak co tydzień ok. stu młodych osób zbiera się na ekumenicznej modlitwie w krakowskich Bronowicach. Spotkanie nie odbywa się w kościele, tylko w wynajętej sali osiedlowego pawilonu. W środku: prosty duży krzyż, wykładzina i trochę krzeseł. Ludzie podnoszą ręce, modlą się spontanicznie, wołają o Ducha Świętego. Tak wygląda każde spotkanie wspólnoty Głos na Pustyni, którą założyło i prowadzi małżeństwo – Karol i Małgosia.
Niedziela rano. Msza w parafii w małym miasteczku we wschodniej Polsce. Pełen kościół. Każdy szmer i ruch ściąga na siebie uwagę innych. Proboszcz wychodzi na ambonę z ogłoszeniami duszpasterskimi. Mówi, że „osoby z ulicy X i Y, które odmówiły sprzątania kościoła w ubiegłym tygodniu, dokonały publicznego wyznania niewiary, i że osoba, która zrobiła sobie z naszego cmentarza prywatne wysypisko śmieci, musi pamiętać, że Bóg – owszem – jest...

12420

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]