Ładowanie...
Reprezentacja Polski na ŚDM

PIOTR SIKORA: Rozmawiamy w galerii handlowej. Dla wielu młodych jest to miejsce atrakcyjniejsze od kościoła. Według statystyk to właśnie wśród nich procesy sekularyzacyjne postępują najszybciej. Co możemy o nich powiedzieć w przededniu Światowych Dni Młodzieży?
ANDRZEJ SIONEK: Rzeczywiście, młodzi Polacy chcą się upodobnić do swoich rówieśników z Zachodu. Z drugiej strony te statystyki są w pewnym sensie zachęcające: w okresie ostatnich pięciu lat podwoiła się liczba ludzi, którzy doszli do bardziej osobistej wiary, do głębszego oddania Bogu i do większego poświęcenia w dziele nowej ewangelizacji.
Pod koniec lat 80. XX w. istniała praktycznie tylko Oaza. Dziś ruchów nowej ewangelizacji jest bardzo dużo. Czy da się wyróżnić wśród nich dominujący sposób przeżywania wiary, dominującą duchowość?
Członkowie Ruchu...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
360 zł 160 zł taniej
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]