Reklama

Ładowanie...

Reprezentacja Polski na ŚDM

18.07.2016
Czyta się kilka minut
Andrzej Sionek, ewangelizator: Młodych nie da się przekonać do starych form pobożności. Trzeba być z nimi, przejąć ich kategorie, słownictwo – a oni wtedy się przebudzą.
Koncert zespołu muzyki chrześcijańskiej niemaGOtu w kościele św. Barbary. Kraków, czerwiec 2016 r. Fot. Jacek Taran dla „TP”
P

PIOTR SIKORA: Rozmawiamy w galerii handlowej. Dla wielu młodych jest to miejsce atrakcyjniejsze od kościoła. Według statystyk to właśnie wśród nich procesy sekularyzacyjne postępują najszybciej. Co możemy o nich powiedzieć w przededniu Światowych Dni Młodzieży? 

ANDRZEJ SIONEK: Rzeczywiście, młodzi Polacy chcą się upodobnić do swoich rówieśników z Zachodu. Z drugiej strony te statystyki są w pewnym sensie zachęcające: w okresie ostatnich pięciu lat podwoiła się liczba ludzi, którzy doszli do bardziej osobistej wiary, do głębszego oddania Bogu i do większego poświęcenia w dziele nowej ewangelizacji.

Pod koniec lat 80. XX w. istniała praktycznie tylko Oaza. Dziś ruchów nowej ewangelizacji jest bardzo dużo. Czy da się wyróżnić wśród nich dominujący sposób przeżywania wiary, dominującą duchowość?

Członkowie Ruchu...

16528

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]