Reklama

Kordon bezpieczeństwa

Kordon bezpieczeństwa

12.10.2020
Czyta się kilka minut
Pytania o ekonomiczne konsekwencje walki z pandemią wychodzą z błędnego założenia, że w państwie nią dotkniętym gospodarka może w ogóle funkcjonować w normalny sposób.
Pikieta pracowników branży scenicznej, Warszawa, lipiec 2020 r. DAMIAN ŁUGOWSKI / FORUM
R

Rząd uspokaja, że o powrocie do pełnego lockdownu nie ma mowy, nie wyklucza jednak dalszych punktowych ograniczeń. Część przedsiębiorców domaga się zatem, by walkę z pandemią podporządkować gospodarce, nie na odwrót. „W końcu ktoś na te szpitale i respiratory musi zarobić” – to jeden z koronnych argumentów. Zostawmy chwilowo na boku oczywisty wątek wpływów podatkowych, bo reszta jest ciekawsza. Zwłaszcza pytanie, czy epidemiczne obostrzenia, które pozwolą utrzymywać koronawirusa pod kontrolą, nie chronią przypadkiem także gospodarki?

Kiedy znika Warszawa

Zacznijmy od liczby, która w zeszłym tygodniu nie przebiła się do opinii publicznej hipnotyzowanej codziennymi komunikatami o nowo wykrytych przypadkach koronawirusa – 171 tys. osób objętych kwarantanną. Z powodu zakażenia lub bezpośredniego kontaktu z nosicielem wirusa w przymusowym odosobnieniu przebywa lub...

7739

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]