Reklama

Kordon bezpieczeństwa

Kordon bezpieczeństwa

12.10.2020
Czyta się kilka minut
Pytania o ekonomiczne konsekwencje walki z pandemią wychodzą z błędnego założenia, że w państwie nią dotkniętym gospodarka może w ogóle funkcjonować w normalny sposób.
Pikieta pracowników branży scenicznej, Warszawa, lipiec 2020 r. DAMIAN ŁUGOWSKI / FORUM
R

Rząd uspokaja, że o powrocie do pełnego lockdownu nie ma mowy, nie wyklucza jednak dalszych punktowych ograniczeń. Część przedsiębiorców domaga się zatem, by walkę z pandemią podporządkować gospodarce, nie na odwrót. „W końcu ktoś na te szpitale i respiratory musi zarobić” – to jeden z koronnych argumentów. Zostawmy chwilowo na boku oczywisty wątek wpływów podatkowych, bo reszta jest ciekawsza. Zwłaszcza pytanie, czy epidemiczne obostrzenia, które pozwolą utrzymywać koronawirusa pod kontrolą, nie chronią przypadkiem także gospodarki?

Kiedy znika Warszawa

Zacznijmy od liczby, która w zeszłym tygodniu nie przebiła się do opinii publicznej hipnotyzowanej codziennymi komunikatami o nowo wykrytych przypadkach koronawirusa – 171 tys. osób objętych kwarantanną. Z powodu zakażenia lub bezpośredniego kontaktu z nosicielem wirusa w przymusowym odosobnieniu przebywa lub...

7739

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]