Reklama

Kontrola szczerości

Kontrola szczerości

05.03.2012
Czyta się kilka minut
Rzecz to znana, że szczęście sprzyja lepszym, by być lepszym, trzeba być mobilnym, a mobilność to elastyczność, bo giętkość i rozciągliwość gwarantuje sukces w pracy.
S

Są to uwagi znane każdemu struchlałemu, czy to staremu, czy młodemu. Człowiek truchlejący o swą pracę i emeryturę, gdy jest otwarty – chętnie się rozgląda, gdy skłonny do zamknięcia i smutku – upada. Powinien iść wtedy do doktora albo do doradcy zawodowego – tak radzi ministerstwo pracy. Główkujący nie musi, bo widzi, że świat się zmienia, że i on musi się zmienić, by nie szczeznąć w poczekalni. Człowiek bystry i ciekawy widzi, że zmienia się nawet Kraków, uważany powszechnie za miasto, w którym nie zmieniło się nic, odkąd urbanista wszechczasów – Bolesław Wstydliwy – zadecydował tu o istocie układu komunikacyjnego.

W Krakowie stoją dwie prastare i niezmienione budowle, znane ogółowi narodu. To katedra wawelska i Bazylika Mariacka. W obu tych miejscach można dziś spotkać jednak nowych ludzi, których zdolność odnalezienia i zaistnienia na kurczącym się rynku pracy winna być...

4844

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]