Reklama

Ładowanie...

Koniec beztroski

26.03.2013
Czyta się kilka minut
Każdy rodzic może sobie zadać pytanie: co bym zrobił w sytuacji, gdyby ktoś chciał odebrać mi dzieci? Jestem pewien, że ja leżałbym na podłodze i żebrałbym, obiecując, że zmienię wszystko, co złe.
il. Zygmunt Januszewski
K

KATARZYNA KUBISIOWSKA: Kiedy psychoterapeuta może ujawnić to, co dzieje się na sesjach terapeutycznych?
RYSZARD IZDEBSKI: Jeśli kierowca, który jest moim pacjentem, wyzna, że wczoraj po pijanemu przejechał dziecko, to ja nie mam prawa powiedzieć o tym nikomu, nawet odnotować w karcie. Jeśli zaś ten człowiek mówi, że to samo zrobił po raz drugi i trzeci, to historia zaczyna się komplikować. A gdy wyzna, że planuje kolejne tego rodzaju wypadki i nie odstąpi od swojego planu, bo wydaje się mu on rozsądną eliminacją niepotrzebnych ludzi na świecie, to wtedy informuję prokuraturę.
Czy to samo dotyczy tajemnicy w relacji terapeuta – dziecko?
Dziecko wyłamuje się z tej struktury, ono pozostaje we władzy rodziców. Oni mają się troszczyć o jego fizyczny i duchowy rozwój – wszystko to dokładnie jest zapisane w artykule 96....

12522

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]