Reklama

Konfesjonał Europy

Konfesjonał Europy

03.11.2009
Czyta się kilka minut
W ostatnich tygodniach światowe media informowały o zamknięciu kościoła parafialnego w Medziugorju oraz o ostatecznym rozrachunku Stolicy Apostolskiej z dokonującymi się tam ponoć objawieniami. Sprawdziliśmy, jak się sprawy mają.
Z

Zrozumiała jest ostrożność Kościoła wobec trwających wciąż objawień. Mniej zrozumiała jest natomiast krytyka Medziugorja. Większość wysuwanych zarzutów można albo podważyć, albo postawić także objawieniom już uznanym.

Po raz pierwszy Gospa (po chorwacku "Pani"), jak nazwali ją widzący, ukazała się 24 czerwca 1981 r. na zboczu góry Crnica koło małej wioski Medziugorje w Hercegowinie. Następnego dnia zaczęła rozmawiać z szóstką młodych Chorwatów: Ivanką Ivanković (l. 15), Mirjaną Dragićević (l. 16), Vicką Ivanković (l. 16), Ivanem Dragićević (l. 16), Mariją Pavlović (l. 16) i Jakovem Čolo (l. 10). Zjawa przedstawiła się jako Błogosławiona Dziewica Maryja. Te rozmowy trwają do dziś, choć ich częstotliwość ulegała zmianie. W pierwszych latach Gospa ukazywała się codziennie, zwykle ok. godziny 18, przekazując światu przesłanie wzywające do...

10055

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]