Reklama

Kompletna dekonstrukcja

Kompletna dekonstrukcja

22.03.2011
Czyta się kilka minut
Trudno nam, szarym głęboką szarością obywatelom, mieć coś osobliwie interesującego do powiedzenia o gospodarce, funduszach emerytalnych czy energii atomowej.
O

Oczywiście nie jest tak, że siedzimy gdzieś w kącie, płacząc nad naszymi brakami. Wiemy przecież dużo o literaturze i niemal wszystko o cukrze, znakomicie też orientujemy się, że zarówno jodyna, jak płyn Lugola są cieczami zdatnymi do picia. Mamy pełne biblioteki, zapasy cukru po starych cenach i jodyny po nowych. Nasze opinie i odruchy, gdy idzie o picie jodyny, są zgodne, a cukier wszystkim nam po równo był słodszy, gdy go nie było. Trud pracy atomistów kojarzy się nam z jodyną właśnie, a jej smak przywołało ostatnio pytanie, które rzucił profesor Mielczarski w kierunku profesora Turskiego w studiu telewizyjnym: "Kto panu dał tytuł, wieśniakowi jednemu?", po czym padło słowo, którego używaliśmy ongiś, i używamy nadal, gdy zamiast cukru na półkach widzimy sól.

To, co nas cofa ku dawnym reakcjom, łaknieniom i smakom, nie dzieli nas, a łączy. Naprawdę. Dzielą...

3782

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]