Reklama

Komplementy i twarde słowa

Komplementy i twarde słowa

28.09.2010
Czyta się kilka minut
Mówiąc, że PO może być zagrożeniem sama dla siebie, Tusk dał dowód politycznej trzeźwości. Jego największym problemem są teraz partyjni koledzy, których seria zwycięstw wprawiła w stan beztroski.
D

Działacze PO rozchodzący się do domów po drugiej turze zjazdu krajowego (25-26 września), mieli zapewne mieszane uczucia. Należą do partii, która pobiła wszelkie krajowe rekordy, deklasując wynik Leszka Millera z 2001 r. Stan posiadania jest imponujący: od prezydenta, premiera, marszałka Sejmu, przewodniczącego Parlamentu Europejskiego po prezydentów miast. Jeszcze kilka lat temu, gdy cały kraj zamierał w oczekiwaniu na kolejną konferencję prasową PiS, nikt nie dawał PO szans na zbudowanie nawet w połowie takiego imperium. Ale gdy już ma się wszystko, pojawia się nieznośne pytanie: co dalej? I to pytanie w różnej formie pobrzmiewa w PO coraz głośniej.

Najbardziej chyba dręczy ono najważniejszego polityka Platformy - Donalda Tuska. On też osiągnął wszystko, a jeśli czegoś nie osiągnął, np. prezydentury, to tylko dlatego, że wspaniałomyślnie z niej zrezygnował...

11879

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]