Reklama

Platforma darwinów

Platforma darwinów

28.01.2017
Czyta się kilka minut
Gdy Grzegorz Schetyna mówi, że jego przeciwnikiem jest Jarosław Kaczyński, to tylko mówi. Opozycja byłaby dziś silniejsza, gdyby nie prowadziła brutalnej wewnętrznej wojny na wyniszczenie.
Donald Tusk i Grzegorz Schetyna na moście Rędzińskim, Wrocław 2011 r. Fot. Paweł Kozioł / REPORTER
P

Platforma Obywatelska ma długą tradycję wielogłowego przywództwa. Wszak partia napędzana była od swego poczęcia w roku 2000 przez tercet Donald Tusk/Andrzej Olechowski/Maciej Płażyński, zastąpiony potem przez trójcę Donald Tusk/Zyta Gilowska/Jan Rokita. Jednak PO ma także wieloletnią tradycję walk w kierownictwie, które zawsze miały jeden cel – przejęcie jednoosobowej władzy nad ugrupowaniem. W obu trójkach wygrał Tusk i to on podporządkował sobie bezdyskusyjnie partię.

Dziś PO jest w podobnej sytuacji. Choć formalnie liderem jest Grzegorz Schetyna, który wygrał wybory powszechne wśród członków partii, to z utratą przywództwa wciąż nie chce się pogodzić była premier Ewa Kopacz. Ba, w tym rodzinnym starciu o władzę uczestniczy też Ryszard Petru – wszak Nowoczesna to zbuntowana córa Platformy, która rości sobie prawa do schedy po niej. W ten sposób znana z historii PO rozgrywka...

16872

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Przecież nie chodzi o rozgrywki partyjne, tylko o rzeczywistość: na hasło "kopacz", młodzież się śmieje, puszcza filmiki pt. "smakuje?" z pociągów, dla nich to folklor równy nowoczesnej i wyjazdom z kochanką na sylwestra... Totalna hipokryzja i oderwanie od rzeczywsistości, na równi z KODem. Kopacz skompromitowała PO i należy jej zwolenników wyciąć do gruntu, jeśli PO miałaby myśleć o odzyskaniu jakiegokolwiek zaufania... (co i tak jest wątpliwe - Kopacz, Arłukowicz, wszystkie te afery zegarkowe itede itepe... no, ja wątpię... Schetyny chyba na konieczną czystkę nie stać... PO to już chyba polityczny trup jest...). A PIS - niech kwitną sondaże, robią coś nowego i daj im Boże jak najlepiej. Tamci mieli osiem lat. OSIEM LAT! To hańba, że tak zlekceważyli Polskę.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]