Reklama

Ładowanie...

Wolę wybierać, niż być wybieranym

11.03.2013
Czyta się kilka minut
Krzysztof Kwiatkowski, były minister sprawiedliwości i poseł PO: Nie może być tak, że w wewnątrzpartyjnej dyskusji są równi i równiejsi. Nie zgadzam się, żeby konserwatyści byli piętnowani za poglądy.
Fot. Adam Guz / REPORTER
P

PAWEŁ RESZKA: Kto zwyciężył w starciu między Donaldem Tuskiem a Jarosławem Gowinem?
KRZYSZTOF KWIATKOWSKI: Zdrowy rozsądek.
To znaczy?
Dużo łatwiej być formacją skrajnie lewicową lub prawicową. Partia centrum, taka jak Platforma Obywatelska, musi łączyć różne poglądy. W partii centrum trwa ciągła dyskusja, szczególnie w sprawach światopoglądowych. Dlatego bycie w centrum jest czasami trudne – trzeba łączyć różne punkty widzenia.
To może pożeglujcie dokądś: w lewo bez Gowina albo w prawo z Gowinem. Będzie wam łatwiej.
Jak uczy historia, najważniejsze dla obywateli sprawy załatwia się w centrum, dlatego problem debaty jest wpisany w los Platformy.
I dobrze się w PO debatuje?
Nie może być tak, że w dyskusji są równi i równiejsi. Nie zgadzam się z tym, żeby...

13621

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]