Reklama

Wolę wybierać, niż być wybieranym

Wolę wybierać, niż być wybieranym

11.03.2013
Czyta się kilka minut
Krzysztof Kwiatkowski, były minister sprawiedliwości i poseł PO: Nie może być tak, że w wewnątrzpartyjnej dyskusji są równi i równiejsi. Nie zgadzam się, żeby konserwatyści byli piętnowani za poglądy.
Fot. Adam Guz / REPORTER
P

PAWEŁ RESZKA: Kto zwyciężył w starciu między Donaldem Tuskiem a Jarosławem Gowinem?
KRZYSZTOF KWIATKOWSKI: Zdrowy rozsądek.
To znaczy?
Dużo łatwiej być formacją skrajnie lewicową lub prawicową. Partia centrum, taka jak Platforma Obywatelska, musi łączyć różne poglądy. W partii centrum trwa ciągła dyskusja, szczególnie w sprawach światopoglądowych. Dlatego bycie w centrum jest czasami trudne – trzeba łączyć różne punkty widzenia.
To może pożeglujcie dokądś: w lewo bez Gowina albo w prawo z Gowinem. Będzie wam łatwiej.
Jak uczy historia, najważniejsze dla obywateli sprawy załatwia się w centrum, dlatego problem debaty jest wpisany w los Platformy.
I dobrze się w PO debatuje?
Nie może być tak, że w dyskusji są równi i równiejsi. Nie zgadzam się z tym, żeby...

13621

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]