Reklama

Kolory śmierci

Kolory śmierci

10.05.2011
Czyta się kilka minut
Radość z cudzej śmierci świetnie się w nas mieści.
K

Każdy miał swoich Bin Ladenów, choć znakomitą ich większość zlikwidowała Opatrzność, a nie komando Foki. Są nekrologi, które smakowaliśmy łyczek po łyczku, siedząc wieczorem nad rozłożoną gazetą. Bywały nekrologi, które przyniosły nam owo przyjemne łaskotanie obniżające napięcie, dające poczucie pełnego relaksu przed weekendem, bo przecież to gazety świąteczne są nekrologów kopalnią. Ich lektura sprawiała nam czasem przyjemność dalece większą niż "Treny". Nekrologi takie, zawierające rzecz jasna parametry kalendarzowe, dają możność ustawienia agendy, dzięki czemu możemy bez kłopotu, z bliska, uczestniczyć w ostatniej drodze zmarłego. Naturalnie na pogrzebie wstrzymujemy się od pląsów, a odziani w czerń kładziemy wieniec z fioletową szarfą, od nas, od rodziny. Od przyjaciół.

Bywało, że wsłuchując się w pełne najbardziej niebywałych fantazji mowy pogrzebowe,...

3162

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]