Reklama

Ładowanie...

Kolejna szansa na zmianę

z Kijowa
06.05.2019
Czyta się kilka minut
Czy Wołodymyr Zełenski, prezydent bez politycznego doświadczenia, sprosta ogromnym oczekiwaniom Ukraińców? Tego nie są pewni nawet jego sympatycy.
Wołodymyr Zełenski wychodzi z kabiny po głosowaniu w II turze wyborów prezydenckich, Kijów, 21 kwietnia 2019 r. GENYA SAVILOV / AFP / EAST NEWS
N

Na wieczór wyborczy Artem Haharin założył zielony sweter. Zielony był kolorem kampanii Wołodymyra Zełenskiego – wówczas jeszcze aktora komediowego, producenta z branży rozrywkowej i właściciela studia filmowego Kwartał 95, a dziś już prezydenta elekta.

Haharin ma 34 lata. Jeszcze w czasach szkolnych zaangażował się w branżę komediową, od początku związany jest ze studiem Kwartał 95. Należy do bliskiego kręgu ludzi wokół Zełenskiego – był konferansjerem w sztabie wyborczym oraz w trakcie debaty z dotychczasowym prezydentem Petrem Poroszenką na Stadionie Olimpijskim.

– Wszyscy jesteśmy gotowi pomóc sobie nawzajem i działamy na rzecz wspólnej sprawy. Stoi przed nami cel, który wyznaczył nam Wołodymyr Zełenski: uczynić nasz kraj lepszym. Jeśli będę potrzebny w polityce, to do niej pójdę – Haharin odpowiada wymijająco na pytanie, czy będzie pracował w Administracji...

14250

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]