Reklama

Jak przekonać telewidzów

Jak przekonać telewidzów

21.01.2019
Czyta się kilka minut
Rozpoczynająca się właśnie kampania przed wyborami prezydenckimi może być nie tylko najbardziej intrygująca, ale i najbrudniejsza w historii Ukrainy.
Julia Tymoszenko na spotkaniu z sympatykami. Kijów, październik 2018 r. STEPAN FRANKO / EPA / PAP
P

Petro Poroszenko, prezydent Ukrainy, lubi powtarzać, że nigdy nie przegrał żadnej kampanii. I choć jego wystąpienia publiczne przypominają już wiece, wciąż publicznie nie potwierdził, czy będzie ubiegać się o reelekcję w wyborach 31 marca. Przyczyną zwłoki są niełaskawe i wywołujące lęk sondaże. Po czterech latach jego rządów 53-procentowe poparcie dla Poroszenki stopniało do 6-13 proc. (w zależności od sondaży).

Główna przyczyna spadku notowań tkwi w reformach – niektóre były społecznie bolesne, inne nie zdążyły przynieść efektów, jeszcze inne, jak choćby antykorupcyjna, zostały rozwodnione. Nie tylko żaden znany polityk czy oligarcha nie trafił za kraty za korupcję, ale w dodatku bliscy współpracownicy prezydenta przejęli najbardziej „dochodowe” segmenty państwowej gospodarki – energetykę i zbrojeniówkę. Jednak początek sondażowej jazdy w dół rozpoczął się rok temu, gdy...

8317

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]