Reklama

Kłopot z jarzmem

Kłopot z jarzmem

01.07.2008
Czyta się kilka minut
Czy na pewno pociąga was życie niezwykłych świętych? Harriet Tubman, chrześcijanka i niewolnica, wielokrotnie bita i gwałcona, całe życie poświęciła Bogu i ratowaniu czarnych niewolników.
M

Martin Luther King oddał życie Jezusowi i prawom człowieka, a zginął od kuli białego zamachowca. Karol de Foucauld po swoim nawróceniu założył Zakon Małych Braci, do którego za jego życia nikt nie wstąpił, a on sam zginął z rąk ukochanych mahometan na pustyni w Algerii. Biskup Oscar Romero wystąpił w obronie ubogich i został zastrzelony w czasie Mszy Świętej.

Gdy czytam takie życiorysy i rozważam słowa: "Moje jarzmo jest słodkie, a brzemię lekkie", mam wrażenie, że to zdanie nie pasuje do naszej rzeczywistości. Wierność ewangelii przecież często kosztuje pot, krew i łzy, a trudno uznać taki rodzaj życia za noszenie słodkiego jarzma i lekkiego brzemienia. Zresztą Jezus zdaje się przeczyć sam sobie, gdy zachęca do wchodzenia do Królestwa przez bramę wąską i ciasną, a nie przez wygodną i szeroką. Nasze życie nieraz wydaje się być złożone z gorzkich doświadczeń,...

3023

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]