Ładowanie...
Kłamstwa polityków
Albowiem granice to - jak wiadomo - zawsze rzecz umowna, a co jest, a co nie jest kłamaniem stało się ostatnio w Polsce przedmiotem decyzji sądowych, a nie oceny opartej na zdrowym rozsądku lub przyzwoitości. W trakcie debat telewizyjnych politycy nieustannie mówią "pan kłamie". Dawniej człowiek honorowy wyzywałby za to na pojedynek, a mniej honorowy wykonał odpowiednie rękoczyny. Teraz nie, odpowiedź brzmi bowiem: "to nie ja kłamię, to pan kłamie". I tyle, a potem widzimy jak w Sejmie idą obok siebie i wymieniają żarty. Kłamstwo nie jest już ewenementem, ale codzienną czynnością, za którą praktycznie nie ma kary, czego przykładem wyrok na Leppera, który zapadł i nic z tego nie wynikło. Kłamstwo jest metodą działania politycznego, bo obywatele nie sięgnęli jeszcze do poziomu polityków i kłamstwo nie spływa po nich, jak woda po kaczce, więc zawsze kłamstwo polityczne wzbudza...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]