Reklama

Kanikuła

Kanikuła

08.08.2007
Czyta się kilka minut
Zdawałoby się, że jest w Polsce sporo do zrobienia, i to niezwłocznie. Tymczasem prezydent, marszałek Sejmu, premier, wicepremierzy i prawie wszyscy ministrowie są na wakacjach: jak gdyby nic się nie działo, jak gdyby nie było poważnego kryzysu rządowo-koalicyjnego. Sprawy istotne dla państwa mogą poczekać i w ogóle lepiej odczekać, odsunąć jak najdalej trudne decyzje. Jeżeli politycy zajmują się czymkolwiek, to wyłącznie sobą, własnymi rozgrywkami między- i wewnątrzpartyjnymi. Celuje w tym Samoobrona, która wykorzystując ogólny marazm, ruszyła do kolejnego ataku na PiS. W rezultacie mówi się tylko o partii Leppera, to ona ma zadecydować o istnieniu koalicji, i nawet sam premier mocno tym zaniepokojony, poczuł się zmuszony przerwać na chwilę swój urlop.
D

Dzieje się tak, bo wszystkie ugrupowania prowadzą już wyłącznie kampanię przedwyborczą, nie chcąc i bojąc się równocześnie samych wyborów. Zamiast więc jakiejkolwiek merytorycznej dyskusji prowadzona jest licytacja, kto wymyśli coś bardziej medialnego i niezwykłego. I tak prezydent Lech Kaczyński oświadczył, że Powstanie Warszawskie "nadal trwa", ktoś z PiS, ale i z PO, postanowił odgrzebać jako całkiem nowy pomysł z POPiSem, premier Jarosław Kaczyński daje do zrozumienia, że ministrem pracy mógłby zostać prawdziwie lewicowy skądinąd Ryszard Bugaj, kierownictwo MSZ marzy o ustawowej opcji zerowej, która pozwoliłaby zwolnić gros dyplomatów i rozpocząć nowy nabór mimo że wiele ważnych placówek jest nieobsadzonych - i tylko Państwowa Komisja Wyborcza (widocznie zapomniano ją "odzyskać") ma jakiś dystans do rzeczywistości, postanawiając za uchybienia w rozliczeniach rocznych...

1249

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]