Reklama

Żadnych marzeń

18.10.2011
Czyta się kilka minut
Gdy Grzegorz Schetyna w powyborczy poranek pojechał do prezydenta, a Bronisław Komorowski rozpoczął rozgrywkę, która miała zapewnić sojusznikowi ponowny wybór na marszałka, Donald Tusk uznał, że rodzi się wymierzony w jego pozycję spisek.
/ rys. Mirosław Owczarek
P

Podczas wieczoru wyborczego w obu sztabach przecieki na temat ostatecznych rezultatów sondażu OBOP przyjęto z podobnym niedowierzaniem. I Donald Tusk, i Jarosław Kaczyński kilkanaście minut przed 21.00 wpatrywali się w kartki z wynikami i przekonywali współpracowników, że to niemożliwe, by Platforma zwyciężyła aż dziewięcioma punktami. Żaden z nich nie był przygotowany na taki scenariusz. I obaj z trudem wypracowują własną strategię na najbliższe miesiące i lata.

Na czarną godzinę

"Niemożliwe. Oni to podadzą? Na pewno?" - dopytywał nerwowo Donald Tusk. Chwilę wcześniej jeden ze sztabowców wręczył mu kartkę z wynikami exit-pools. Platforma wygrywała w nich zdecydowanie z -PiS-em, co w trakcie dnia, gdy pojawiały się kolejne przecieki, wcale nie było takie pewne. Zapewniany, że za chwilę takie właśnie wyniki pokażą telewizje,...

12166

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]