Reklama

Żadnych marzeń

Żadnych marzeń

18.10.2011
Czyta się kilka minut
Gdy Grzegorz Schetyna w powyborczy poranek pojechał do prezydenta, a Bronisław Komorowski rozpoczął rozgrywkę, która miała zapewnić sojusznikowi ponowny wybór na marszałka, Donald Tusk uznał, że rodzi się wymierzony w jego pozycję spisek.
/ rys. Mirosław Owczarek
P

Podczas wieczoru wyborczego w obu sztabach przecieki na temat ostatecznych rezultatów sondażu OBOP przyjęto z podobnym niedowierzaniem. I Donald Tusk, i Jarosław Kaczyński kilkanaście minut przed 21.00 wpatrywali się w kartki z wynikami i przekonywali współpracowników, że to niemożliwe, by Platforma zwyciężyła aż dziewięcioma punktami. Żaden z nich nie był przygotowany na taki scenariusz. I obaj z trudem wypracowują własną strategię na najbliższe miesiące i lata.

Na czarną godzinę

"Niemożliwe. Oni to podadzą? Na pewno?" - dopytywał nerwowo Donald Tusk. Chwilę wcześniej jeden ze sztabowców wręczył mu kartkę z wynikami exit-pools. Platforma wygrywała w nich zdecydowanie z -PiS-em, co w trakcie dnia, gdy pojawiały się kolejne przecieki, wcale nie było takie pewne. Zapewniany, że za chwilę takie właśnie wyniki pokażą telewizje,...

12166

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]