Reklama

Paragraf 22 po polsku

Paragraf 22 po polsku

15.05.2005
Czyta się kilka minut
Belka zupełnie spokojnie może podawać się do dymisji co dwa tygodnie, ale większego znaczenia mieć to nie będzie. Rząd nie ma i nie chce mieć zaplecza, a to zaplecze nie chce obalić rządu, bo chce, by ten Sejm trwał do końca kadencji.
A

Andrzej Brzeziecki: - Czy Pan Profesor rozumie jeszcze coś z tego, co dzieje się w polskiej polityce?

Jan Kofman: - Wydaje mi się, że mi się wydaje, iż rozumiem... Czyniąc to podwójne zastrzeżenie, powiem, że sytuacja jest klarowna: trwa kampania wyborcza. Kilka tygodni temu, w momencie ogłoszenia kandydatury Lecha Kaczyńskiego, rozpoczęła się kampania prezydencka, a wraz z głosowaniem nad wnioskami o samorozwiązanie się Sejmu - za czym argumenty były niewątpliwe i ważne - symbolicznie rozpoczęła się parlamentarna kampania wyborcza. Teraz każda ze stron liczy szable i szykuje się do batalii. Odbywa się to kosztem kompromitacji Sejmu i większości rządzącej.

- Trudno powiedzieć, czy jest to większość i czy jest rzeczywiście rządząca.

- To jeden z paradoksów polskiej polityki. Innym jest to, że...

16086

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]