Reklama

Kampania śniadaniowa

Kampania śniadaniowa

08.04.2014
Czyta się kilka minut
Jak wiemy, królowa angielska przywiozła papieżowi nieco wiktuałów. Były to przetwory z jej posiadłości i ze dwie flaszki – ot, odrobina cydru i whisky.
P

Papież podobno się zdziwił, co zresztą wydaje się dziwne, bo niby czemu się dziwić? Najpewniej ów wtręt o zdziwieniu to polska interpretacja. U nas, jak wiadomo, alkoholu się bliźnim nigdy, ale to nigdy nie daje. Tak czy owak, koszyk królowej jest symbolem dzisiejszych czasów, to znaczy pewnego powszechnego bzika dotyczącego jedzenia i picia, najchętniej w typie swojskim. Królowa angielska jest tu uprzywilejowana: ma gdzie orać, siać a żąć, i ma takoż gdzie i z czego pędzić, nikt jej bimbrowni nie zamyka. U nas, na łonie tutejszym, jest poniekąd podobnie, bo jak się nie mówi o polityce, to się gada o jedzeniu, jedzeniem zaciera się brak tematów do konwersacji. Na politykę w istocie szkoda czasu, jest ona uprawiana na poziomie mniej więcej takim, jaki zaprezentował parę dni temu prezes Kaczyński, który rozlamentował się, by się zaraz nasrożyć, bo oto obejrzał prognozę pogody. W...

3687

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]