Reklama

Ładowanie...

Kalifornia: spalony rocznik

Kalifornia: spalony rocznik

17.10.2017
Czyta się kilka minut
Pożary w północnej Kalifornii zabiły ponad 40 osób; zaczęło się też szacowanie strat w winnicach, które dają pracę 325 tys. ludzi i sprzedaż rzędu 34 mld dol. rocznie (Kalifornia to czwarty producent wina, po Włoszech, Francji i Hiszpanii).
JEFF CHIU / AP / EAST NEWS
P

Problem mają nawet posiadłości niedotknięte przez ogień – udało się już zebrać 80-90 proc. gron, ale wszechobecny dym może skazić aromaty pozostałych. Nie wiadomo też, jak na jakości rocznika odbije się brak prądu niezbędnego do kontroli temperatury fermentacji gron, które już zebrano i przetłoczono. ©℗

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]