Reklama

Już tylko Miller

Już tylko Miller

06.07.2003
Czyta się kilka minut
Z prof. JANEM KOFMANEM, historykiem i politologiem, rozmawia Andrzej Brzeziecki.
A

ANDRZEJ BRZEZIECKI: Leszek Miller został szefem SLD przy 625 glosach poparcia na 777 głosujących. Czy taki wynik to sukces?
JAN KOFMAN: To dobry wynik.

Zwłaszcza, że Miller rządzi partią już cztery lata a poparcie dla rządu i jego wyniki są marne. 80 proc. głosów, wbrew temu, co mówią niektórzy politycy SLD, nie jest ostrzeżeniem. Miller ma poparcie delegatów z terenu, których zresztą sam sobie dobrał, jeżdżąc po kraju. Równie ważny jest wybór wiceprzewodniczących - nie ze względów merytorycznych, bo nie bardzo wiadomo, co oni mają robić - który okazał się pełnym zwycięstwem Millera. Tylko Józefa Oleksego można zaliczyć do wewnątrzpartyjnej opozycji.

Co wyniki kongresu oznaczają dla SLD?
Najprawdopodobniej nic się radykalnie nie zmieni. Delegaci - emanacja aktywu terenowego, głosowali za stabilizacją, nie za rewolucją, czy...

5427

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]