Reklama

Jest o czym myśleć

Jest o czym myśleć

07.06.2015
Czyta się kilka minut
Bzdura goni bzdurę. Np. poseł Błaszczak tłumaczy w telewizji, iż rząd powinien się powstrzymać od poważnych działań, bo wybory prezydenckie pokazały, że mandat PO już wygasł.
N

No dobrze. Rozumiem, że jeśli jesienią wygra, powiedzmy, ugrupowanie Pawła Kukiza, to wybrany co dopiero prezydent zawiesi urzędowanie. No bo w końcu, jaki będzie miał mandat, jeśli np. Kukiz pokona PiS czterema punktami procentowymi? A jeśli PO weźmie się w garść i zdobędzie o jeden punkt procentowy więcej niż PiS, co wtedy? Wraca prezydent Komorowski?
Doczekałem się wreszcie, że siadanie po pijaku za kierownicą jest uznawane w Polsce za przestępstwo, a za największe przekroczenia prędkości odbierane jest prawo jazdy. Teraz słucham dyskusji o tym, czy policja nie jest za surowa. Pada argument (od lat ten sam), że powinniśmy zbudować lepsze drogi, a nie stawiać więcej patroli. Każdy, kto jeździ dużo po kraju, wie, jak wygląda sytuacja na tych lepszych drogach: jak tylko pojawi się szerokie pobocze, zaraz znajdą się wariaci, którzy będą spychać na nie tych jadących prawidłowo....

3718

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

W pełni zgadzam się z krytyką powtarzanego od lat nonsensu, że marne drogi są główną przyczyną śmierci uczestników ruchu drogowego. Ewidentnie, na obecnym etapie rozwoju cywilizacyjnego oraz kultury osobistej Polaków, wyłącznie bardzo kosztowne mandaty i bezwzględne eliminowanie półgłowych bandytów za kierownicą poza te kierownice, jest jedyną szansą na ograniczenie nieszczęść i tragedii.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]