Reklama

Po jabłka

Po jabłka

03.09.2012
Czyta się kilka minut
Jak ktoś nie ma innej możliwości, to wsiada. Bo każdy chce jakoś żyć.
Okolice Drzewicy, z której pochodziły ofiary wypadku busa pod Nowym Miastem nad Pilicą w 2010 r. Fot. Tomasz Wiech
Z

Zdjęcia stoją na półce; obydwa są okolone zdobionymi ramkami. Na jednym – kobieta w średnim wieku. Uśmiechnięta, ładna. Na drugim – młody chłopak. W tle za jego plecami – kilka brzózek.

– To moja córka Mariola i wnuk Kamilek – mówi Krystyna Madzio, mieszkanka Drzewicy. – Ostatnie zdjęcie Kamilek ma w brzózkach – i w brzózkach też zginął.

Kamil Klata (19 lat) i Mariola Klata (50 lat): dwie ofiary wypadku busa pod Nowym Miastem nad Pilicą, w którym niespełna dwa lata temu zginęło 18 osób (4 kobiety i 14 mężczyzn).

Czyli wszyscy pasażerowie – wraz z kierowcą.

PROSTO, SZEROKO

Tak, w tym miejscu na poboczu rosną brzozy. Po lewej stronie (jadąc od miasta) – tablica z nazwiskami zmarłych. Wzdłuż szosy (po obu stronach) – niewielkie zagłębienie. Poza tym – droga prosta jak stół, szeroka.

– Jak to więc się stało? – pani Krystyna...

16418

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]