Reklama

Jeden sezon, cztery spektakle...

14.07.2009
Czyta się kilka minut
Przedstawienia "mistrzów" - Lupy, Warlikowskiego, Klaty. Ale też wysyp ciekawych propozycji startujących reżyserów: Krzysztofa Garbaczewskiego, Szymona Kaczmarka, Radka Rychcika, Barbary Wysockiej...
Fot. Bartłomiej Sowa, Teatr Dramatyczny
K

Kilkanaście godzin i kilkaset wyrazów na skomentowanie kilkumiesięcznej pracy całego zespołu ludzi. Pół biedy, jeśli spektakl jest słaby. Ale są przecież przedstawienia, które rosną w głowie jeszcze długo po obejrzeniu: nie sposób ich ogarnąć, co chwila wymykają się, atakują z innej strony. Do tego zmęczenie, bo sobotnia premiera była w Warszawie, Wrocławiu, Wałbrzychu, wracało się całą noc, w pociągu, w autobusie, półdrzemiąc - więc niedzielne pisanie idzie opornie. Moment, kiedy w poniedziałkowe przedpołudnie recenzja wędruje do redakcji, a stamtąd do druku, to nierzadko dopiero początek spotkania z przedstawieniem - na pewno zbyt wcześnie na tezy i myśli, które trzeba zaryzykować.

Pisanie recenzji teatralnych rzadko przynosi satysfakcję, dużo częściej poczucie niedosytu; zawsze obawę, by strzał nie był krzywdzący. Oglądanie świetnego spektaklu po raz drugi...

9089

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]