Reklama

Ładowanie...

„Jazz w Polsce 1950-2000. Antologia” 6 ptyt, „Polskie Radio” 2002

23.03.2003
Czyta się kilka minut
L

Lepiej późno niż wcale, lepszy rydz niż nic. Tak można powitać ukazanie się zestawu płyt dokumentujących z grubsza półwiecze polskiego jazzu. Moje malkontenctwo nie mierzy w „Antologię”, którą starannie przemyślał i wzbogacił o rzeczowy komentarz sam Jan Borkowski. Po prostu jeśli mogę, unikam kompilacji. Tym razem jednak wyboru nie ma, bo większość legendarnych nagrań, które trafiły do składanki, istnieje wyłącznie w archiwach Polskiego Radia i na leciwych czarnych krążkach. Być może „Antologia” spowoduje rewolucję, która rozpędzi psy ogrodnika strzegące zakurzonych archiwów.

Pięć pierwszych płyt ułożonych jest wedle klucza chronologicznego - „Początki” (od nagrania z 1947 roku łódzkiej orkiestry braci Łopatowskich do tria Andrzeja Trzaskowskiego z 1960), „Wielkie otwarcie” (od tria Komedy z 1961 do Mieczysława Kosza i Tomasza Stańki z 1970), „Normalizacja” (tu m.in. Novi...

2128

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]