Reklama

„Jazz w Polsce 1950-2000. Antologia” 6 ptyt, „Polskie Radio” 2002

„Jazz w Polsce 1950-2000. Antologia” 6 ptyt, „Polskie Radio” 2002

23.03.2003
Czyta się kilka minut
L

Lepiej późno niż wcale, lepszy rydz niż nic. Tak można powitać ukazanie się zestawu płyt dokumentujących z grubsza półwiecze polskiego jazzu. Moje malkontenctwo nie mierzy w „Antologię”, którą starannie przemyślał i wzbogacił o rzeczowy komentarz sam Jan Borkowski. Po prostu jeśli mogę, unikam kompilacji. Tym razem jednak wyboru nie ma, bo większość legendarnych nagrań, które trafiły do składanki, istnieje wyłącznie w archiwach Polskiego Radia i na leciwych czarnych krążkach. Być może „Antologia” spowoduje rewolucję, która rozpędzi psy ogrodnika strzegące zakurzonych archiwów.

Pięć pierwszych płyt ułożonych jest wedle klucza chronologicznego - „Początki” (od nagrania z 1947 roku łódzkiej orkiestry braci Łopatowskich do tria Andrzeja Trzaskowskiego z 1960), „Wielkie otwarcie” (od tria Komedy z 1961 do Mieczysława Kosza i Tomasza Stańki z 1970), „Normalizacja” (tu m.in. Novi...

2128

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]