Reklama

Jakość nieboskłonu

Jakość nieboskłonu

26.04.2011
Czyta się kilka minut
Piją wino i tańczą do muzyki z patefonu. Wojtyła woli rozmawiać, zapewne o tearze i poezji. Pankowski angażuje się w dyskusję, ale zdecydowanie ciągnie go do tańca.
G

Gdy spotkali się w 1938 r. jako studenci krakowskiej polonistyki, łączyło ich bardzo wiele: pochodzenie, literackie pasje, podobne ambicje i niesamowita energia, której niewielu potrafiło sprostać. A jednak ich relacje nie wykraczały wówczas poza konwencjonalne koleżeństwo. Widywali się na wykładach, w akademiku, od czasu do czasu wpadali na siebie podczas wieczorów poetyckich lub okolicznościowych przyjęć u znajomych. Z czasem ich drogi się rozeszły, pojawiły się między nimi nieprzekraczalne różnice światopoglądowe i estetyczne. Ale coś ich do siebie przyciągało - jakby chcieli się przejrzeć we wzajemnej odmienności.

Grzebień

24 czerwca 1939 r. Mieszkanie rodziców Anny Nawrockiej przy ul. Siemiradzkiego 3 w Krakowie. Kilka osób z pierwszego roku polonistyki oblewa zaliczoną sesję egzaminacyjną, która mocno dała im się...

16575

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]