Reklama

Ładowanie...

Jakiej myśli niepodległościowej Polacy potrzebują

24.06.2013
Czyta się kilka minut
Obie strony polityczno-ideowego sporu przestrzegamy: nie zapisujcie zbyt łatwo Jarosława Marka Rymkiewicza do partii.
N

Najłatwiej się podniecić śpiewem wieszcza albo wściec na ślepca – zależy, komu jak w duszy politycznie gra. Tym bardziej że w Warszawie zapachniało zmianą: nie czas mówić o przewrotach i odmianach, ale na pewno rzeczywistość, która jawiła się jeszcze niedawno jak szara, niezmierzona gleja, w którą można było się zapaść przy najmniejszym oporze, zaczęła nabierać napięć i dynamizmu. Jeszcze nikt jawnie na ulicach nie dyszy odwetem, ale już z każdym sondażem policzki rzekomego politycznego trupa robią się na powrót różowe.
Duch dziejów postanowił przypomnieć, że lubi być kapryśny, i nie czekając na przepisane prawem terminy, rozpętał w stolicy referendum odwoławcze. Kto wie, czy już sam fakt, że pękła bania z podpisami, nie wyczerpuje sensu tego przedsięwzięcia, bez względu na formalny wynik przy urnach?
„Każda dziedzina życia jest oceniana z punktu widzenia interesu partii...

8179

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]