Reklama

Ładowanie...

Jak długo potrwa ta wojna?

22.04.2022
Czyta się kilka minut
Rosyjsko-ukraińskie rozmowy pokojowe zamarły. Dla obu stron jest jasne, że ten konflikt rozstrzygnie się na polu boju.
Trościaniec w północno-wschodniej Ukrainie, 29 marca 2022 r. Fot. FADEL SENNA/AFP/East News
W

W miniony czwartek, 21 kwietnia rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu zameldował Władimirowi Putinowi, że Mariupol został „wyzwolony”. Jednak z rzeczywistością ma to niewiele wspólnego. Wprawdzie kilka tysięcy obrońców zostało – po siedmiu tygodniach walk – wypartych ze znacznej części miasta, ale pułk Azow i 36. Brygada Piechoty Morskiej bronią się nadal w zabudowaniach ogromnego kombinatu metalurgicznego Azowstal.

Co więcej, kilka dni temu udało im się dokonać rajdu do portu, skąd odepchnęli siły rosyjskie i wyprowadzili ponad pięciuset ukraińskich obrońców – głównie funkcjonariuszy policji i straży granicznej.

Rosyjskie frustracje

Meldunek Szojgu pokazuje, jak bardzo Rosjanie potrzebują sukcesu militarnego na Ukrainie – i jak wciąż nie są w stanie go osiągnąć. Gdyby ktoś przed rosyjską inwazją powiedział, że po dwóch miesiącach wojny Rosjanie nie tylko...

10735

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 


https://www.tygodnikpowszechny.pl/atak-na-ukraine

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]