Reklama

Inni szatani są tu czynni

Inni szatani są tu czynni

06.08.2018
Czyta się kilka minut
Trochę strach pisać, bo jak się pisze coś o Rafale Trzaskowskim i nie jest to krytyka, to wypada się z towarzyskiego obiegu i nie jest się już tak cenionym i lubianym.
Fot. Maciej Zienkiewicz dla TP
A

Ale muszę chyba, bo nie wytrzymam dłużej. Na wstępie jednak chętnie podeprę się cudzym słowem, zawsze to raźniej we dwie niż samej. Patrycja Pustkowiak, pisarka, w niedawnym wywiadzie dla „Tygodnika” powiedziała o tym, dlaczego w powieści „Maszkaron” podśmiewuje się nieco ze swoich lewicowych koleżanek i kolegów, którzy z niespecjalnie skrywaną niechęcią spoglądają na polską klasę średnią. „Nie rozumiem, czemu uciekanie na grodzone deweloperskie osiedla na obrzeżach miasta jest większym obciachem niż zamykanie się w 200-letniej kamienicy otoczonej starymi drzewami” – mówi, dodając, że śmieje się z tych, co „widzą potrzebę fraternizacji z mieszaną strukturą społeczną, której nigdy nie widzieli z bliska”. W tym jakże smacznym wywiadzie dużo więcej jest o hipokryzji, zachęcam do lektury.

Teraz zaś w związku z hipokryzją przejdę płynnie do Rafała Trzaskowskiego, który dla wielu...

4833

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Skoro Kain zabił Abla, dlaczego Adam nie przestał wierzyć Bogu? Dlaczego Abraham nie przestał ufać Bogu, gdy Ten zażądał życia Izaaka? Dlaczego mamy przestać wierzyć w Boga, jeśli ksiądz zabija człowieka (powiedzmy, że to czyni)?

Wygląda na to, że wreszcie teraz po latach prokuratura potraktowała sprawę z należytą powagą i profesjonalizmem. Ziobro jak się już za coś zabierze to nie odpuści. Co ( w tym przypadku ) daj Boże.

Ech ten kult jednostki i te pokutujące od carskich czasów mniemania o dobrym carze (tu carach/ministrach) i złych urzędnikach.

Wygląda na to, że ta sprawa może zyskać i jedno i drugie. A minister od prokuratury - czy go lubimy czy też nie ( ja niespecjalnie ) - akurat w tej kwestii może odegrać rolę pozytywną.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]