Reklama

Hufce anielskie, hufce diabelskie

Hufce anielskie, hufce diabelskie

09.08.2011
Czyta się kilka minut
Ksiądz Natanek nie jest jedyny. Sprzyjających mu księży i ich zwolenników łączy - oprócz kultu Chrystusa Króla i fascynacji objawieniami prywatnymi - pogląd, że Polska jest w stanie rozpadu, a zagrażają jej masoni, Żydzi i liberałowie.
Ks. Piotr Natanek przed ołtarzem polowym. Grzechynia, 7 sierpnia 2011 r. / fot. Tomasz Wiech
N

Na początku sierpnia, miesiąca trzeźwości, w pobliskim kościele mniej się mówi o alkoholu; tym razem wierni słyszą z ambony apel: "powstrzymajcie się od ks. Natanka". Ale jak tu powstrzymać się od księdza Piotra w miejscu, z którego pochodzi i o którym zawsze pamiętał? W miejscu, gdzie każdy umie wskazać jego dom rodzinny i nowe boisko, którego budowę wsparł finansowo? Dołożył się nawet do amerykańskiej kosiarki do trawy. No i wyremontował dzwonniczkę, o której wielu mówi, że odstrasza pioruny. Chyliła się ku upadkowi, on ją podparł i odnowił. A gdy niebo granatowieje, nie trzeba już biegać do dzwonów - działa specjalny przycisk. Odkąd zajął się tym ks. Natanek, z gromami walczy się tu komputerowo. Może dlatego, gdy w górę wsi, tam gdzie jego pustelnia, kładli niedawno światłowód, śmiano się pod sklepem: "ot, idzie światłowód do nieba!".

W Grzechyni (okolice...

26618

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]