Reklama

Bajka o Cyganach i królewiczu

Bajka o Cyganach i królewiczu

16.08.2011
Czyta się kilka minut
Czy ks. Tadeusza Kiersztyna i ks. Piotra Natanka łączy coś więcej niż droga życiowa naznaczona konfliktem z władzami Kościoła oraz przekonaniem, że biskupi szkodzą Kościołowi?
/fot. Tomasz Wiech
Z

Ze stronami internetowymi o ks. Tadeuszu Kiersztynie jest jak z pudełkiem czekoladek Forresta Gumpa: nigdy nie wiadomo, co się wyciągnie. Pomiędzy linkami do zaprzyjaźnionych stron i odnośnikami do filmów z wystąpieniami księdza lub jego zwolenników, na forach internetowych jednoczących wiernych, którzy tęsknią za Kościołem przedsoborowym, oraz na portalach prawicowych i narodowych - wszędzie tam, ze strzępków wypowiedzi, audycji radiowych, wycinków z prasy, a nawet skanów prywatnej korespondencji ks. Kiersztyna z krakowską kurią, wyłaniają się dwa wyraźne obrazy. Pokrzywdzonego, skonfliktowanego z dawnym zakonem oraz władzami kościelnymi samotnego eksjezuity, którego wieloletnia kampania na rzecz beatyfikacji Rozalii Celakówny oraz intronizacji Chrystusa na króla Polski utknęła ostatnio w martwym punkcie - oraz zastępów jego byłych współbraci, współpracowników, a także...

17558

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]