Reklama

Bajka o Cyganach i królewiczu

16.08.2011
Czyta się kilka minut
Czy ks. Tadeusza Kiersztyna i ks. Piotra Natanka łączy coś więcej niż droga życiowa naznaczona konfliktem z władzami Kościoła oraz przekonaniem, że biskupi szkodzą Kościołowi?
/fot. Tomasz Wiech
Z

Ze stronami internetowymi o ks. Tadeuszu Kiersztynie jest jak z pudełkiem czekoladek Forresta Gumpa: nigdy nie wiadomo, co się wyciągnie. Pomiędzy linkami do zaprzyjaźnionych stron i odnośnikami do filmów z wystąpieniami księdza lub jego zwolenników, na forach internetowych jednoczących wiernych, którzy tęsknią za Kościołem przedsoborowym, oraz na portalach prawicowych i narodowych - wszędzie tam, ze strzępków wypowiedzi, audycji radiowych, wycinków z prasy, a nawet skanów prywatnej korespondencji ks. Kiersztyna z krakowską kurią, wyłaniają się dwa wyraźne obrazy. Pokrzywdzonego, skonfliktowanego z dawnym zakonem oraz władzami kościelnymi samotnego eksjezuity, którego wieloletnia kampania na rzecz beatyfikacji Rozalii Celakówny oraz intronizacji Chrystusa na króla Polski utknęła ostatnio w martwym punkcie - oraz zastępów jego byłych współbraci, współpracowników, a także...

17558

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]