Reklama

Grochem o ścianę

Grochem o ścianę

14.06.2011
Czyta się kilka minut
Doradca prezydenta zamiast rzetelnie polemizować ustawia sobie przeciwnika.
A

Artykuł Jana Lityńskiego ("Zaklinacz rynku", "TP" nr 21/11) jest kolejnym potwierdzeniem, że oficjalne uzasadnienie ustawy o radykalnym i trwałym cięciu składek do OFE, przeprowadzonej przez koalicję PO-PSL i popartej podpisem prezydenta, było na wskroś nierzetelne. Nie ma tu wprawdzie nic zasadniczo nowego w stosunku do tez wypowiedzianych wcześniej przez przedstawicieli rządu, ale mimo to warto podjąć polemikę: mamy wszak do czynienia z doradcą głowy państwa.

Repliki wymagałoby niemal każde zdanie tekstu Lityńskiego. Z szacunku dla Czytelników ograniczę się do najważniejszych punktów.

Autor za główny problem uznaje styl mojego wywiadu, nie odnosząc się do obszernych, merytorycznych analiz dotyczących OFE, a przedstawionych zarówno przez FOR, OECD, a także przeze mnie i wielu innych uczestników dyskusji. Jego uwagi są przy tym pospolitym...

7421

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]