Reklama

Odmawiam

Odmawiam

22.09.2006
Czyta się kilka minut
Z Leszkiem Balcerowiczem rozmawiają ks. Adam Boniecki i Michał Kuźmiński.
Rys. M.Owczarek
T

TYGODNIK POWSZECHNY: - Być może nasze pytania będą dotyczyły spraw, o których już Pan Profesor nieraz mówił...

LESZEK BALCEROWICZ: - O pewnych sprawach zawsze trzeba mówić.

- Najpierw więc pytanie natury ogólnej: skąd Pana zdaniem tak zacięta negacja przeszłości, podstaw ekonomicznych ostatniego szesnastolecia, skąd to badanie ustroju bankowego sięgające aż roku 1989, skąd ta niemożność porozumienia?

- Nie jestem w stanie wniknąć w motywacje niektórych przedstawicieli PiS, mogę się jedynie ich domyślać na podstawie tego, co mówią i robią. Na tej podstawie widzę dwa wyjaśnienia: po pierwsze, bardzo niebezpieczna wizja państwa, opatrzona sloganem "silne państwo". Jego tworzenie miałoby polegać na zamazywaniu podstaw praworządności, a mianowicie podziału władz. Przejawia się to w działaniach wobec...

9822

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]