Reklama

Ładowanie...

Grajmy Panu

06.12.2011
Czyta się kilka minut
Muzyka ze swej natury ma wiele wspólnego z Absolutem. Bo nie jest z tego świata.
N

Nic, co świeckie, nie powinno mieć miejsca w naszych świątyniach" - napisał kard. Stanisław Dziwisz w liście datowanym na 22 listopada 2011 r., dzień świętej Cecylii. Dla krakowskiego metropolity wspomnienie patronki muzyków od kilku lat jest okazją do refleksji nad miejscem muzyki kościelnej w życiu chrześcijańskim.

Ostatni z listów, adresowanych do księży archidiecezji, organistów i dyrygentów chórów, poświęcony był problemowi urządzanych na terenie kościelnym koncertów, z których część nie licuje z godnością Domu Bożego. Kardynał przypomniał o zasadach, warunkujących udzielenie zgody na koncert w kościele, jednak użyty w liście sposób ich formułowania raczej zwiększył wątpliwości, niż skłonił do wyjaśnień.

"Zauważyłem, że w naszych świątyniach ma miejsce wiele koncertów muzyki religijnej, ale niestety odbywają się także koncerty muzyki...

11348

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]