Reklama

Głód usług

Głód usług

18.05.2020
Czyta się kilka minut
ADOBE STOCK PHOTO
T

Trzydzieści siedem miliardów. Tyle złotych był wart polski rynek usług gastronomicznych w zeszłym roku. To jedna z tych liczb, które poznajemy teraz, w kolejnych odcinkach narracji postpandemicznej, pod hasłem „dobrze już było”. Jak zawsze w przypadku takich danych, trudno zwykłemu człowiekowi, bez znajomości kontekstu, szczegółów i trendów, ocenić, czy to dużo, czy mało, czy było się z czego cieszyć i czy oznacza to, że świat, a konkretnie polskie miasta, stawał się lepszym miejscem do życia.

Ale te dane, świadczące, że przeciętny Polak wychodzi zjeść i wypić na miasto cztery razy częściej niż 30 lat temu, to wiadomość z gatunku pozytywnych. O ile wierzymy, że jako istoty społeczne jesteśmy stworzeni do wychodzenia z domu na agorę, plac, ulicę – wszędzie tam, gdzie wystawiamy nasze istnienie, skłonności i zwyczaje na wzrok bliźnich. Wszak ogień (czy choćby płomyk) wiary nie...

5535

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]