Reklama

Gdzie jesteśmy?

Gdzie jesteśmy?

13.12.2006
Czyta się kilka minut
Polityka jest sztuką zapobiegania złym następstwom niepożądanych zjawisk. Tymczasem politycy wyłącznie utwierdzają się w słuszności własnego stanowiska, w błogim przeświadczeniu, że w razie czego winnym i tak okaże się ktoś inny.
S

Spokojnie, proszę Państwa, to tylko kolejny w ciągu ostatniego roku kryzys na scenie politycznej, a może należałoby powiedzieć - kryzys permanentny, jaki cechuje rządy premiera Jarosława Kaczyńskiego. Kryzys może sprzyjać rządzącym, bo wskazuje wrogów, mobilizuje zwolenników, odwraca uwagę od niepowodzeń, umacnia osobistą władzę przywódców. Okazuje się jednak, że zarządzanie kryzysem staje się coraz trudniejsze. By w ogóle utrzymać się u władzy, a tym bardziej być skutecznym, sięgano w kolejnych odsłonach po koalicjantów, nie zważając na ostrzeżenia i na reputację ludzi, których wpuszczono do koalicji, a tym samym do rządu. A jeśli ma się już w rządzie ludzi, którzy ewidentnie opierają się także na marginesie społecznym, na - jak to mówiono - "elemencie", gdy ludzie ci bez żenady chronią radykalizmy polityczne (jak w przypadku LPR) czy patologie obyczajowe (jak w przypadku...

7117

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]