Reklama

Farba odchodzi

Farba odchodzi

22.09.2006
Czyta się kilka minut
Zadzwoniła do mnie wczoraj kobieta: "Jestem mieszkanką bloku przy ulicy Stachiewicza 35 i chciałam powiedzieć, że u mnie też ta farba odchodzi. Jaka farba? Jaki blok?.
Z

Z początku się oburzyłem, że takimi głupstwami mi głowę zawraca, jakbym był administracją osiedlową, ale potem spuściłem z tonu. Bo niby pomyłka, ale jednak nie pomyłka. Ba! - niejaka mądrość zakradła się do tego zagadkowego telefonu. Okazuje się bowiem, że gdzieś niedaleko farba odchodzi masowo, wielkimi płatami, nieodwołalnie, budząc w ludziach wściekłość, bo nie tak się pewnie z malarzem umawiali. A jak farba odchodzi, to znaczy, że ktoś niemocno pomalował, jakąś fuszereczkę odwalił, dla picu, z tańszych materiałów, żeby tylko oczy złudzić, że niby pomalowane, bo tak naprawdę niepomalowane.

Farba w Polsce odchodzi wszędzie, wielkimi lepkimi płatami, spoza których pokazują się ohydne liszaje w ilościach przemysłowych. Prezes Listkiewicz rozważa rezygnację z szefa Polskiego Związku Piłki Nożnej, ale nie dlatego, że co chwilę jakiegoś sędziego albo prezesa...

8976

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]