Reklama

Ładowanie...

Ewangelia według siostry Anny

08.08.2022
Czyta się kilka minut
Pomaga pracownicom seksualnym, ofiarom handlu ludźmi, kobietom bitym przez synów. Chce im pokazać, że Bóg się nimi nie znudził.
Jacek Taran
S

Siostra Anna Bałchan ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej przez lata pracy z kobietami w życiowych kryzysach obserwowała, jakie spustoszenie niesie brak więzi pomiędzy dziećmi, rodzicami i dziadkami. Przez to, tłumaczy, człowiek pakuje się potem w życiowe tarapaty – bo nie potrafi wyrażać swoich emocji, nie wie, jak wspierać własne dziecko i je chronić.

Dlatego postanowiła wybudować w Katowicach Centrum Rodziny św. ­Józefa. Obowiązkowe aktywności? Całusy, przytulanie, chodzenie na czworakach.

Kraina latających noży

W słowach nie przebiera. Zadzwonisz, żeby umówić się na rozmowę – szorstkim głosem opowie: „Tylko nie o prostytutkach, bo to nam rozpieprza robotę”. Owszem, s. Anna dawniej opiekowała się głównie nimi, ale dziś spektrum działania kierowanego przez nią stowarzyszenia PoMOC dla Kobiet i Dzieci im. Maryi Niepokalanej jest szersze – obejmuje kobiety...

13573

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]