Reklama

Fragment świata

Fragment świata

18.02.2008
Czyta się kilka minut
Anna Bałchan: W miłości zawsze chodzi o to samo: o bycie dla drugiego i bycie z nim, o wolność moją i drugiej osoby, o uwagę.
A

Artur Sporniak: Wciąż śpiewamy o miłości, wciąż chętnie o niej oglądamy filmy. Miłość jako temat nigdy nam się nie nudzi. Dlaczego?

S. Anna Bałchan: Może dlatego, że żadna miłość tutaj na ziemi nie jest w stanie nas w pełni nasycić. Ciągle jesteśmy głodni miłości i za nią tęsknimy.

Wzajemne przyciąganie się między mężczyzną a kobietą, uczucie matki do dziecka, bliska przyjaźń, miłość bliźniego, tęsknota za Bogiem - czy to różne przejawy jednej miłości, czy przeciwnie - całkiem różne relacje nazywane niefortunnie jednym słowem?

Jest tylko jedna miłość. W miłości chodzi zawsze o to samo: o bycie "dla" drugiego i bycie "z" nim, o wolność moją i drugiej osoby, o uwagę. Te cechy realizują się w każdej relacji godnej miana miłości. Miłość to coś więcej niż uczucie, to towarzyszenie drugiej osobie,...

13374

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]