Reklama

Efekt Makbeta

Efekt Makbeta

27.08.2013
Czyta się kilka minut
Skoro posługa egzorcysty jest tak męcząca psychicznie i niebezpieczna duchowo, to tym bardziej potrzebna jest większa selekcja kandydatów, a nie ich mnożenie.
N

Nie jest łatwo odpowiedzieć egzorcyście, który zarzuca mi, że nie mam pojęcia, o czym piszę, a na dodatek jest przekonany, że anonimowi egzorcyści, którzy wypowiadali się na naszych łamach, są podstawieni. Cieszę się, że ks. Misiarczyk nie posunął się do tego, że zakwestionował ich istnienie! To są prawdziwi egzorcyści, którzy wyrazili swoje opinie, a nie byli marionetkami w rękach dziennikarzy. Nie wiem też, gdzie w materiałach „Tygodnika” płocki egzorcysta znalazł stwierdzenie, że w Nowym Testamencie nie odróżniano choroby od opętania, skoro jeden z fragmentów mojego tekstu skończył się tezą wprost przeciwną.
Uważam natomiast, że za mało znaczenia przykładamy do tego, że ostatnia Ewangelia, uważana za „najbardziej teologiczną”, w ogóle nie wspomina o egzorcyzmach, chociaż mówi o uzdrowieniach Jezusa. Antypatia psychiatrii do religii poprzedza antypatię psychoanalizy do...

8038

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]