Reklama

Reklama wyzwalającej mocy

Reklama wyzwalającej mocy

27.08.2013
Czyta się kilka minut
Opętani i duchowo zniewoleni potrafią wymęczyć egzorcystę wizytami albo telefonami. Tak wygląda codzienność naszej pracy – i jeśli ktoś nazywa to byciem celebrytą, to albo jest ignorantem, albo ma złą wolę, albo jedno i drugie.
Fot. A. Franceschi / IBERPRESS / REPORTER
D

Dobrze się stało, że „Tygodnik” (nr 33) pisze o egzorcyzmach, choć szkoda, że piórem osób, które mają niewiele do powiedzenia. Podejrzewam nawet, że owe rozmowy z „egzorcystami chcącymi zachować anonimowość” (łatwo się domyślić, że chodzi o jednego czy drugiego egzorcystę krakowskiego), to tylko przykrywka dla ich własnych opinii. Sam tytuł na okładce – „Egzorcyści celebryci” – obnaża rzeczywiste, choć ukryte intencje redakcji. Mam wrażenie, że nie chodzi wcale o dobro osób straszliwie cierpiących z powodu duchowego zniewolenia czy wręcz opętania, ale o władzę i popularność, o bycie celebrytą właśnie: teologowie, dziennikarze i psychologowie z zazdrością patrzą na tłumy przychodzące na spotkania z egzorcystami; tłumy, które ich samych nie chcą słuchać.
Pewnie są wśród egzorcystów jednostki, które chcą się poprzez swoją posługę wylansować, ale zarzucanie tego wszystkim albo...

12770

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]