Reklama

Dziwny rozejm

Dziwny rozejm

13.10.2014
Czyta się kilka minut
W Donbasie trwa „zawieszenie broni”. Czyli wojna: Rosjanie powiększają zajęty obszar. Symbolem ukraińskiego oporu jest donieckie lotnisko. Cierpią cywile.
Płonie zniszczony główny terminal lotniska w Doniecku. 8 października 2014 r. Fot. Dmitry Lovetsky / AP / EAST NEWS
P

Północna część Doniecka, leżąca w pobliżu międzynarodowego lotniska, popada w coraz większą ruinę. Spadające pociski niszczą kolejne budynki, zabijają kolejnych ludzi. Tak jest codziennie – chociaż, podobno, trwa zawieszenie broni. Ludzie tu mieszkający boją się, że nie przeżyją zimy w takich warunkach.
Donieck to miasto specyficzne. Już kilkaset metrów od dworca zupełnie się zmienia, pojawia się coraz więcej niskiej zabudowy. Można odnieść wrażenie, że nagle znaleźliśmy się w prowincjonalnym miasteczku.
Ale potem, z każdym mijanym skrzyżowaniem, dysproporcji jest więcej – i to specyficznej, bo wojennej natury. Gdy zatrzymuję się przy bazarze, obok straszą przystanek i sklep. A właściwie to, co z nich zostało. Budynek w niektórych miejscach obłożono metalowymi blachami. Z jego zachodniej ściany został szkielet, dach jest częściowo zerwany. Ściany poszatkowane od odłamków...

10185

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]